רפיון העור

רפיון העור הינו תופעה שיכולה להופיע מגיל צעיר מאוד, בעיקר, אצל נשים שירדו במשקל. הינו מרכיב בלתי נמנע של הזדקנות העור ונמצא אצל כ-80 % מהנשים אחרי גיל המעבר.

באזור הפנים, הוא מתבטא בטשטוש קו הלסת ואיבוד הצורה האובל של הפנים, בלחיים נפולות או רקות שקועות, והכל נראה יורד כלפי מטה ( כוח המשיכה).

רפיון העור נגרם ע"י שינויים לא רק בעור עצמו שהופך להיות פחות גמיש, אלא גם בשומן, בשרירי ובעצמות שנמצאים מתחת לעור.

לפנים רזות יש נטיה לשקיים, ולפנים רחבות נטיה יותר לנפילה בעיקר באזור הלסתות ( מראה של "בולדוג") ולסנטר כפול. 

לפנים הצערות  יש צורה של V  שחלקו התחתון הינו הסנטר וחלקו העליון  הינו עצמות הלחיים. עם הגיל, הV  מתהפך וחלקו העליון הופך להיות המצח וחלקו התחתון הלסתות הנפולות.

איך ניתן להחזיר לעור מיצוק ונפח ללא התערבות כירורגית?

יש צורך לטפל בכל שכבות העור:

– באפידרמיס, להחזיר לעור את הלחות, ולעודד חידוש תאי העור

– בדרמיס, לעודד יצירת סיבי קולגן והאלסטין ע"י הפיברובלסטים.

– להחזיר את הנפחים שנעלמו, ולמלא את השקעיים שהופיעו.

ניתן להציע ולשלב מספר אופציות

טיפול בגלי רדיו : (E TWO

אחת השיטוה הכי יעילה  לטיפול ברפיון העור קל עד בינוני ( SKIN TIGHTENING) של הפנים והצוואר.

דרך חימום מבוקר של הדרמיס (השכבה השנייה של העור אחרי האפידרמיס) הוא ממריץ יצירת הקולגן לטווח ארוך ומכווץ את סיבי הקולגן הקיימים. 

כמו כן, ביצוע של פציעות קטנות מבוקרות  באפידרמיס ובדרמיס, גורם לתהליך ריפוי עם יצירת קולגן חדש בדרמיס, וחידוש תאי האפידרמיס.

לפי חומרת הרפיון ומרכם העור, מבצעים 3 עד 6 טיפולים (אחד לחודש), ולאחר מכן, טיפול חצי שנתי תחזוקתי.התוצאות נשמרות לאורך זמן.

התוצאה: עור הפנים או הצוואר מוצק ומתוח יותר חלק וזוהר יותר.

טיפול בהזרקות חומצה הילורונית:

היות ותהליך יצור קולגן ואלסטין ע"י טיפול בגלי רדיו הינו תהליך ארוך, ניתן להתחיל בטיפול בבזרקות חומצה היולורית , שמאפשר תוצאות מידיות או מהירות. אבל צריך לדעת שהמוצרים האלה מתפרקים עם הזמן, והתוצאה נראת לעיין מ-6 חודשים עד שנתיים, לפי אזור ההזרקה וסוג החומר המוזרק.

ניתן להחזיר לחות ולטשטש את הקמטוטים בעזרת חומצה הילורונית  בעלת חלקיקים קטנים (SKIN BOOSTERS), למלא קמטים ושקיים ע"י חומצה היולורונית שגודלו של החלקקים יותר גדול, ולהחזיר נפחים ע"י הזרקת חומצה הילורונית צמיגה מאוד עם חלקקים גדולים מאוד.

אבל במיקרים קשים של רפיון העור, וכשהרקמות נפולות מאוד, אין ברירה אלא לבצע מתיחת פנים, ואז ניתן להחזיר נפחים לאחר הניתוח.

זו הסיבה שכדאי להתחיל את הטיפולים השמרניים, מגיל 40-50, שלרוב עוד ניתן לקבל תוצאות טובות עם טיפולים פחות פולשנים.

התקשרו עכשיו – 053-9956482